Fitness
 • Maya Toitovna
 • Maya Toitovna
 • Maya Toitovna
 • Maya Toitovna
 • Maya Toitovna

Rodzaje saun


 • classes programs thumbnail

  sucha z aromaterapią


  Sauna sucha z aromaterapią pozwala na przeniesienie umysłu w stan relaksu.

  więcej
  Sauna sucha z aromaterapią pozwala na przeniesienie umysłu w stan relaksu. Olejki unoszące się w powietrzu tworzą wyjątkową atmosferę. Kuracja zapachem pozwala na leczenie dolegliwości ciała, ale też na uspokojenie duszy.
 • classes programs thumbnail

  sauna z chromoterapią


  Sauna z chromoterapią jest to rodzaj terapii, opartej na leczeniu kolorami.

  więcej
  Sauna z chromoterapią jest to rodzaj terapii, opartej na leczeniu kolorami. Już w starożytności znane były ich uzdrawiające moce, a stosowanie we współczesnych czasach może być uzupełnieniem medycyny tradycyjnej, przyspieszając leczenie. Wybierając saunę z kolorami: zielonym, fioletowym, białym, bądź niebieskim, organizm wprowadzany jest w uspokojenie i wyciszenie. Jeśli natomiast praca układu nerwowego jest spowolniona i występuje zmęczenie organizmu zaleca się skorzystanie z kolorów pobudzających: czerwony, pomarańczowy, żółty.
 • classes programs thumbnail

  sauna infrared


  Sauna infrared to jedna z najłagodniejszych saun. Jej działanie opiera się na zastosowaniu promieniowania podczerwonego, które jest niewidzialnym promieniowaniem elektromagnetycznym.

  więcej
  Sauna infrared to jedna z najłagodniejszych saun. Jej działanie opiera się na zastosowaniu promieniowania podczerwonego, które jest niewidzialnym promieniowaniem elektromagnetycznym. Temperatura oscyluje w granicach 45 stopni przy 10-20% wilgotności. Fale podczerwone wnikają głęboko w tkanki, nawet na około 4 centymetry, ale zostają pochłonięte przede wszystkim w warstwie do głębokości 10mm. Seans w saunie na podczerwień to swoisty trening, który bez udziału intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o ok. 40%.
 • classes programs thumbnail

  Łaźnia parowa


  Łaźnia parowa posiada warunki, które dają możliwość do pełnego odprężenia i odpoczynku. Temperatura mieści się w granicach 40-48 stopni Celsjusza

  więcej
  Łaźnia parowa posiada warunki, które dają możliwość do pełnego odprężenia i odpoczynku. Temperatura mieści się w granicach 40-48 stopni Celsjusza i wilgotności powietrza wynoszącej 100%, która idealnie nadaję się do osiągnięcia stanu relaksu. Wilgotne ciepło poprawia ukrwienie, oczyszcza i ożywia skórę, która staje się delikatna, czysta i miękka jak aksamit. Czas pobytu w takiej saunie może być dłuższy niż w suchej, gdyż jest ona łagodniejsza dla organizmu.
 • classes programs thumbnail

  Parowa z aromaterapią


  Łaźnia parowa z aromaterapią służy przede wszystkim do inhalacji.

  więcej
  Łaźnia parowa z aromaterapią służy przede wszystkim do inhalacji. Poza zwykłą parą, w saunach tych stosuje się olejki eteryczne, które w zależności od dolegliwości mogą wspomagać leczenie różnych schorzeń układu oddechowego, a także pomagają doskonale się zrelaksować.
 • classes programs thumbnail

  Łaźnia solankowa


  Łaźnia solankowa to połączenie groty solnej z sauną, poza typowymi zaletami stanowi profilaktykę w schorzeniach górnych dróg oddechowych.

  więcej
  Łaźnia solankowa to połączenie groty solnej z sauną, poza typowymi zaletami stanowi profilaktykę w schorzeniach górnych dróg oddechowych. Roztwór solny zawiera wiele potrzebnych dla organizmu mikroelementów takich jak: jod, cynk, miedź, mangan, magnez, wapń, selen, żelazo. Wpływają one na rozrzedzenie zalegającej wydzieliny i ułatwiają jej odksztuszanie. Wzmacniają ponadto system immunologiczny.
 • classes programs thumbnail

  Grota lodowa


  Grota lodowa to pomieszczenie, w którym temperatura waha się najczęściej od minus kilku do plus kilku stopni, ale może dochodzić nawet do -13°C.

  więcej
  Grota lodowa to pomieszczenie, w którym temperatura waha się najczęściej od minus kilku do plus kilku stopni, ale może dochodzić nawet do -13°C. Wizyta w grocie i panująca w niej temperatura ma olbrzymi wpływ na zdrowie, zwłaszcza, jeśli do groty wchodzimy bezpośrednio po wizycie w saunie. Taki szok temperaturowy wywołuje w organizmie wiele korzystnych reakcji, m.in. zwiększa się przepływ krwi, zmniejsza napięcie mięśniowe, zwiększa się odporność, wzrasta poziom hormonów, przyspiesza się przemiana materii.